Második nekifutásra is továbbjutott a BL-csoportkörből a DVSC SCHAEFFLER. A nyolc közé jutásért a legutóbbi Bajnokok Ligája sorozat ezüstérmese, a dán bajnok Odense lesz a debreceni lányok ellenfele.
március 20., 18:00 - dvsckezilabda.hu (Szűcs Lajos)

A dán csapat egy lépésre volt attól, hogy páholyból figyelje a BL nyolcaddöntőbe jutásért vívandó párharcokat, ám a B-csoport utolsó körében hazai pályán kikapott a Ferencvárostól, így a második, már biztos negyeddöntőt érő helyezés helyett negyedikként zárt és "pótvizsgára" kényszerült.
Az Odense korábban négy alkalommal játszott play off párharcot a nyolc közé kerülésért - 2021-ben és 2022-ben kiesett, míg 2023-ban és 2025-ben továbbjutott. Ami a jelenleg is zajló BL-sorozatot illeti, a dán csapat szerezte a második legtöbb gólt (14 meccs/467 gól, 33,36-os átlag).
A Loki a 2023/24-es csoportkörben már találkozott szombati ellenfelével, s érdekesség, hogy abban a sorozatban egyedül az Odense ellen nem tudott legalább egy pontot szerezni a debreceni csapat. Az északi együttes jelenlegi mesterének, Jakob Vestergaard-nak viszont akadnak kellemetlen élményei, hiszen 2024-ben ő volt a német Bietigheim edzője, amikor a DVSC SCHAEFFLER simán legyőzte idegenben a későbbi döntős csapatot.
Az Odense legeredményesebb játékosai a BL-szezonban Elma Halilcevic (67) és Thale Rushfeldt Deila (65). A dánoknál Mie Hojlund hiányzik sérülés miatt, míg Louise Burgaard és Ingvild Bakkerud játéka kérdéses.
A dánok holland beállója, Nikita van der Vliet kétszer is játszott a Hódosban, 2023 januárjában, a Nyköbing játkosaként vesztes, 2023 őszén már Odense sportolóként győztes meccsen.
"Játszottam már a debreceni csarnokban és bizton állíthatom, egyáltalán nem olyan hely, ahová csak odamész, és elhozod a pontokat - nyilatkozta az EHF honlapjának Van der Vliet. - Mindent bele kell adnunk, és azon a szinten kell teljesítenünk, amire képesek vagyunk, különben nehéz dolgunk lesz. Olyan mérkőzés lesz, ahol mindkét csapatnak lesznek lehetőségei és egyértelmű, hogy győzni szeretnénk. Ha meccs közben látjuk, hogy ez elérhető közelségben van, akkor a gólkülönbség is szerepet kaphat, de a legfontosabb a győzelem."
A DVSC SCHAEFFLER a Budaörs elleni magabiztos sikerrel hangolt, s immáron hatos győzelmi sorozattal érkezik a dánok elleni meccsre. A műtét után lábadozó Hornyák Dórára és a hasizomsérüléssel bajlódó Jovovics Jovanára nem számíthat Szilágyi Zoltán vezetőedző. Válogatott balszélsőnk, Petrus Mirtill viszont ott lesz a pályán.
"Az a célunk, hogy olyan mérkőzést játsszunk itthon az Odense ellen, ami után idegenben valós esélyünk lehet a továbbjutás kiharcolására - mondta Mici a meccs kapcsán. - Ehhez természetesen jó játékra lesz szükségünk, maximális koncentrációra és arra, hogy végig fegyelmezetten játsszunk. Bízom benne, hogy hazai pályán be tudjuk bizonyítani, hogy a legjobb csapatok ellen is versenyképesek vagyunk."
A március 21-én, 18 órakor kezdődő DVSC SCHAEFFLER - Odense Handbold BL-nyolcaddöntő mérkőzést két francia játékvezető, Titouan Picard és Pierre Vauchez vezeti majd. A mérkőzés EHF ellenőre bosnyák Arijana Vojic lesz.
A meccsre elővételben honlapunkon a Jegy/Ticket menüpont alatt lehet még belépőt vásárolni: https://dvsckezilabda.hu/jegy-es-berlet/
Az ülőjegyek 5500, az állójegyek 4000 forintba kerülnek.
A mérkőzés előtt egy órával, 17 órakor lesz pénztár- és kapunyitás a Hódosban, ekkor lesz lehetőség személyes jegyvásárlásra.
A találkozót a Sport1 televíziós csatorna élőben közvetíti.
A 2025/2026-os idényre váltott, a BL-meccsekre is érvényes bérletekkel, illetve a mérkőzésre váltott belépőkkel a meccs napján 16 és 22 óra között díjmentesen lehet utazni a DKV Zrt. járatain.
Szűcs Lajos
Forrás: dvsckezilabda.hu
A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com
május 31.
Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...
május 30.
Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...
május 24.
Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...
május 23.
Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...
május 16., 17:46
Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...