BEK 1988/1989DMVSC-Dimitrov Szófia 35-19

A DMVSC lázasan készül a BEK-mérkőzésre

A DMVSC NB I-es női kézilabdacsapata december közepétől intenzíven készül a Georgi Dimitrov Szófia bolgár csapat elleni, január 15-én Debrecenben sorra kerülő BEK-mérkőzésére.

1989. január 12. - Hajdú-Bihari Napló (Csubák Zoltán)

A tegnapi MNK-találkozó után a lányok ma egy edzést tartanak, holnap, pénteken két, szombaton pedig egy foglalkozás lesz részükre a debreceni Városi sportcsarnokban.

Vasárnap délután öt órakor ez lesz a helyszíne a Bajnokcsapatok Európa-kupája mérkőzésnek a bolgár csapat ellen, amely a BEK első fordulójában a görög Gymnastiki E. Veritas együttesét verte ki 29-12 és 25-15-ös kettős győzelemmel.

- Hogy állnak a felkészüléssel? - érdeklődtem szerdán Komáromi Ákostól, a DMVSC edzőjétől, aki a következőket mondta:

- Közel egy hónapja lázasan készülünk, napi egykét edzéssel. Január 5-én és 6-án két-két mérkőzést vívtunk a Bp. Spartacusszal és a Vasassal Budapesten. Három vereség és egy győzelem a mérlegünk, de ezúttal korántsem az eredmény volt a lényeges, hanem a különböző játékrendszerek kipróbálása.

- Mit tudnak a szófiai ellenfélről?

- A sorsolást megtudva sokan legyintettek, hogy könnyű dolgunk lesz. Velük szemben nekem más a véleményem. Először is nem jó, hogy Debrecenben játsszuk az első mérkőzést, hiszen a bolgár csapatok a visszavágón általában képesek behozni akár tízgólos hátrányt is. Keveset tudunk a Dimitrov Szófiáról, amely pillanatnyilag a CSZKA Szófia mögött három ponttal lemaradva a második helyen áll a bolgár bajnokságban. A szófiai testnevelési főiskola gárdájával állunk szemben, amelyről Csik János, a Hypobank Wien együttesének edzője adott némi támpontot. Csík látta ezt a bolgár csapatot 1988 nyarán az NSZK-ban játszani. Elmondta, hogy nyitottan védekeznek, szívesen alkalmazzák a gyors indítás-lerohanásokat, csaknem mindent tudnak a kézilabdáról, és gyors, szellemes játék várható tőlük. Egyébként a bolgár csapat érkezése Debrecenbe pénteken késő este várható.

- Kik jöhetnek számításba vasárnap a DMVSC-ben?

- Éppen tizenkét egészséges játékosunk van. s ennyit nevezhetünk be. Tóth I., Nagy K., Törökné, Nagy Zs., Medgyessyné, Szunyogh, Dörnerné, Szántó, Kádárné, Bojtor, Szarvas és Rádinné gyakorol együtt, és készen áll a "bevetésre". A többiek közül Bocsiné szépen lábadozik, a fizikai állapota már kitűnő, mindent csinál, úszik, kerékpározik és fut, csak éppen nem kézilabdázik még. Pusztainé is elkezdte az edzést, néhány héten belül rá is tudok számítani. Amikor teljes értékűként visszatér a csapathoz, Fritschet hazaengedjük.

Vasárnap délután öt órakor a debreceni Városi sportcsarnokban lesz tehát a DMVSC - Georgi Dimitrov Szófia női BEK kézilabda-találkozó, amelyen az NDK- beli Manfred Starke, Wolfgang Zerna játékvezetői páros működik közre. A mérkőzés IHF-ellenőre Madarász István, a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára lesz.

Kicsit előretekintve ezúttal ismertetjük a női kézilabda BEK párosítását, melyből kiderül, hogy esetleges debreceni siker esetén kik közül kerülhet ki a DMVSC következő ellenfele:

TV Lützellinden (NSZK-beli) - Vozdovac Belgrad (jugoszláv)

Club Balonmano Iber (spanyol) - E. S. Besancon (francia)

SC Leipzig (NDK-beli) - Lyngsa BK (dán)

Hypobank Küppers Südstadt (osztrák) - Iskra Partizanske (csehszlovák)

Zeeman Vastgoed SEW (holland) - Cassano Magnago It. Macchi (olasz)

Muresul Mures (román) - Byasen IL Trondheim (norvég)

Fram Reykjavik (izlandi) - Szpartak Kijev (szovjet).

Az első mérkőzésekre az elöl állók otthonában kerül sor.


Csubák Zoltán

Forrás: Hajdú-Bihari Napló

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...