EHF 1994/1995DVSC-Symphonia-Bakkelagets Oslo 22-14

A Loki az Oslóra koncentrál most már

Péntektől a vasárnapi EHF-kupa-döntő mindkét résztvevője Debrecenben gyakorol

1995. április 28. - Hajdú-Bihari Napló (Csubák Zoltán)

Fotó: Napló-archívum

A siker egyik záloga, ha vasárnap jó napot fog ki a Loki "belső hár­masa", Jeddi, Virincsik és Csapó

A DVSC-Symphonia vasámapi EHF-kupa-döntőre való felkészülése mától a finiséhez érkezett. A Loki a Békéscsaba szerdai legyő­zése után most már csak a Bakkelagets Oslo együttesére koncent­rálhat, amellyel szemben a Hó­dos Imre-sportcsamokban vasár­nap délután négy órától az év mérkőzését vívja.

Csütörtökön délután Köstner Vilmos edzővel beszélgettünk a DVSC-ről, az ellenfélről és a han­gulatról.

- A nagy meccsek előtti kissé ideges, érzékenységre hajló légkör tapasztalható a játékosok körében, akik mindannyian nagyon kon­centrálnak a maguk feladatára. Ez az idegeskedés nem is baj, hiszen a magukkal és másokkal szembe­ni türelmetlenség, remélem, hogy kihozza a jó teljesítményt a lá­nyokból.

- Az elmúlt mérkőzések részben a norvégok elleni variációk gyakorlásával teltek el.

- A bajnoki találkozókat való­ban "feláldoztuk" a támadási és védekezési variációk sulykolására - több-kevesebb hibával. A véde­kezésünket egyelőre a vártnál gyengébbnek ítélem meg, hiszen elkerülhető gólokat kaptunk a TFSE és a Békéscsaba ellen is. Ugyanakkor a támadójátékunk megfelelően javult a korábbi idő­szakhoz képest. Abban is bízom, hogy a norvég csapat többféle védekezési variációja ellen a legjobb támadótaktikát tudjuk majd kivá­lasztani.

- Gondolom, hogy alaposan feltér­képezték már a döntőbeli ellenfelet.

- Három videofelvétel alapján készülünk, sőt, az Il Gran együt­tesével korábban a DVSC ellen is szerepelt Grini már régi ismerő­sünk. Nagy hibát követne el az, aki akár véletlenül is lebecsülné döntőbeli ellenfelünket, amely meggyőződésem, hogy mind já­téktudásban, mind taktikában erő­sebb a Buxtehudénél. A norvég lá­nyok minden téren fegyelmezet­tebbek az elődöntőből általunk ki­vert németeknél, a nemzetközi szintű játékosok tudását ragyo­góan emelik ki. Éppen ezért a pén­teken és szombaton hátralévő edzéseken még az egyénekre sza­bott védekezési és támadási tak­tikát fogjuk tovább csiszolni és a mérkőzésszituációkat gyakorolni, mint amibe hét közben dinamikus lábmunkájú férfi játékosokat, a D. Dózsából Vágót és Károlyfit is be­vontuk.

- Milyen eredményre számít?

- Már csak babonából sem tip­pelek, sajnálom, hogy a két jó csa­pat közül mindenképpen csak az egyik nyerhet. Az remélem mi le­szünk, és olyan előnyt szerzünk az oslói visszavágóra, amely behoz­hatatlan lesz. Ugyanakkor legjobb, ha minden eshetőségre felkészü­lünk és a túlzott elvárással nem nyomasztjuk a játékosokat. Min­denesetre arra mindannyian büsz­kék vagyunk, hogy a tavalyihoz hasonlóan idén is egy európai ku­pa döntőjébe jutottunk.

Az edzés után a Loki két kulcsjátékosát, a két válogatott átlövőt is megkérdeztük.

Jeddi Mária: - Szerintem döntő lesz, hogy milyen jól védekezünk és a gyors indítás-lerohanásokat mennyire tudjuk alkalmazni. A norvégok ugyan jól járnak vissza, de át lehet törni a falukat. Táma­dásban is sebezhetők, ha a váltá­saikban megzavarjuk és a gyors, sok keresztmozgásos játékkal hi­bára kényszerítjük őket. Ha egy­mást segítjük és egységes csapat­játékot nyújtunk, akkor biztosan tudunk nyerni.

Csapó Erika: - Mindenkiben nagy a feszültség, ha valamit az edzésen elrontunk, mostanság duplán idegesek vagyunk, de azt hiszem, ez természetes. A legjobb volna, ha pénteken lenne a meccs. Mostanában nem va­gyunk igazán jó formában, ezért olykor megszeppenünk. A video­felvételek alapján kitűnik, hogy az elődöntőben a szlovák Duslo Sala jobban játszott a norvégek­nél, amely a tavaly látott dán Vyborgnál szerintem nem erő­sebb csapat. Az Oslo a skandináv kézilabda illusztris képviselője, amely ellen hazai pályán a szo­kásos első félidőt szeretnénk pro­dukálni. Jó kapusteljesítménnyel és eredményes támadójátékkal nagy örömet szerezhetnénk a sportcsarnokot reméljük, hogy zsúfolásig megtöltő lelkes szur­kolóinknak.


Csubák Zoltán

Forrás: Hajdú-Bihari Napló

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...