Nyolccal győzött a Tertnes, de a továbbjutás nem forgott veszélyben.
2006. január 14., 18:28 (www.nso.hu)
EHF-Kupa, Nők, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ:
TERTNES BERGEN (norvég)-DVSC 28-20 (10-13)
Bergen, 1000 néző.
V: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek).
BERGEN: T. PEDERSEN - FLORHOLMEN 7, Furnes 1, Urne 2 (1), Vikebö 3, Hylleseth 3, I. PEDERSEN. Cs: Skauge (kapus), Brox, Lindöe, Fabiková 1, HUSEKLEPP 5, Sognnaes. Edző: Lars Riis Ellingsen.
DVSC: VOROZSCOVA - Csáki, Latakaité 2, Rácz 2, Szűcs G. 2, ORBÁN 11 (8), Stuparicová 1. Cs: Király (kapus), Caltíková, Sopronyi, Madai 2, Soós, Kereki. Edző: Bíró Imre.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-1, 14. p.: 4-4, 22. p.: 8-9, 28. p.: 10-11, 34. p.: 11-13, 45. p.: 17-17, 52. p.: 20-18, 59. p.: 26-19.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 9/8.
Továbbjutott: a DVSC, 51-47-es összesítéssel.
A tizenkét gólos előnye miatt a találkozó elején lassítani igyekezett a játékot a DVSC, ennek ellenére a norvégok vezettek a negyedik percig.
Azután viszont feljavult a debreceni együttes védekezése, és az ötödik perctől már a DVSC-nél volt az előny. Különösen a heteseket biztos kézzel értékesítő Orbán Annamária "húzta" a csapatot. Ennek eredményeként a félidő közepén két góllal már a debreceniek vezettek. A norvégok ekkor egyszerűen tanácstalanok voltak a debreceni védekezéssel szemben. Hasonló volt ekkor a mérkőzés mint Debrecenben, csupán annyi volt a különbség, hogy a Loki nem erőltette annyira a támadójátékot. Ennek ellenére a szünetig kilenc gólt szerző Orbán Annamária vezérletével három góllal 13-10-re a
Debrecen vezetett.
A szünetben talán túlságosan is megnyugodott a magyar együttes, aminek az lett az eredménye, hogy kilenc perc alatt
kiegyenlítettek a norvégok. Mivel továbbra sem ébredt fel bénultságából a debreceni gárda, fokozatosan elhúztak a vendéglátók, és a befejezés előtt hat perccel hat góllal, 24-18-ra vezettek. Bíró Imre ekkor időt kért, de ez
sem segített, továbbra is kapkodó, pontatlan és sok hibával tarkított volt a játékunk, és ha nincsenek Vorozscova bravúrjai, akkor még
nagyobb lehetett volna az előnyük. Így végül csak nyolc góllal, 28-20-ra nyertek, de összesítésben megmaradt a négy gólos debreceni előny, így a DVSC jutott az EHF-kupában a legjobb tizenhat csapat közé.
Mestermérleg
Lars Riis Ellingsen: - Nagyon agresszíven és jól kezdett a debreceni csapat, ennek nem találtuk az ellenszerét, a második játékrészben amikor
már minden mindegy volt, a vendégek figyelmetlensége miatt ilyen arányban is meg tudtuk nyerni a mérkőzést.
Bíró Imre: - Kár, hogy a mérkőzés végén pontatlanságaink miatt ilyen arányú
vereséget szenvedtünk, de ennek ellenére örülök, mert a két összecsapás előtt elfogadtam volna azt, hogy ilyen arányban sikerül továbbjutnunk.
Fotó:Jarle Asheim (Bergen)
www.nso.hu
A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com
május 31.
Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...
május 30.
Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...
május 24.
Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...
május 23.
Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...
május 16., 17:46
Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...