Futótűzként terjedt el a nagy örömhír Debrecenben: a D. Törekvés női kispályás kézilabdacsapata megnyerte az 1955. évi országos bajnokságot. Hét évi lelkes és fáradságos munka után született meg a legszebb eredmény - országos bajnokság és érdemes sportoló cim és jelvény.
1955. október 29. - Hajdú-Bihari Néplap (Fülep Kornél)
Az országos bajnokságot nyert csapat tagjai, a bajnoki érmek átvétele után: Oláh, Magyarné, Arany, Gecse, Horogh, Szondi, Szénássy, Horn, Papp, Hajdú, Bokor edző.
Bokor Ferenc, a MÁV Igazgatóság pénzügyi ellenőre, a csapat azóta is állandó edzője 1948. május 1-én hívta egybe a kézilabdát kedvelő lányokat, főként a vasutas szülők gyermekeit. Akkor az első mérkőzésüket bizony 13:1 arányban elvesztették a Békéscsabai Lokomotívval szemben. Első nagyobb siker 1952. februárjában született, amikor az országos terembajnokságon a 6. helyen végeztek. Sok-sok siker - néhol megtorpanás kísérte a Törekvés lányok szereplését. Nyertek megyei bajnokságot, a csapat legjobbjai Debrecen város, vagy Hajdú-Bihar női kézilabda válogatottjának tagjai voltak. A sok sikerben része van a szakosztály "mindenesének" - Farkas Imrének is, aki az egyik leglelkesebb harcosa a kézilabdasportnak.
Jogos óvás után az OTSB rendelkezésére az elmúlt hét péntekén az országos döntőbe jutásért játszott a D. Törekvés Budapesten a Bp. Pamuttextil ellen. A rendes játékidő után 2:2 volt az eredmény. 2x5 perces hosszabítás következett - 5:2-re győztek a debreceni lányok. Bejutottak az ország négy legjobbjának döntőjébe. Másnap szombaton előbb a Bp. Vörös Meteor ellen - meglepetésre - 2:1 arányban győztek, délután a magyar bajnokcsapat, a Csepeli Vasas került terítékre, és bizony alaposan helybenhagyták a Törekvés kézilabdázói őket, 8:2 volt a végeredmény. Most már csak 7:0-ás vereség üthette e1 a csapatot az országos bajnoki címtől. Nem ez történt. A D. Törekvés együttese biztonsági játékkal 3:3-at ért el a Győri Vasas ellen - veretlenül kerültek ki a döntőből.
Oláh Sári középhátvéd, csapatkapitány. Már 1945. óta kosarazik a Törekvésben, 1950. óta játszik a kézilabdacsapatban. Vérbeli lokomotívista. Nyugodt, ésszerű játékával tűnik ki. Huszonhétszeres megyei válogatott. A MÁV Igazgatóságon munkaügyi előadó.
Arany Éva balszélső. A csapat gólzsákja. Kapuralövéseinek 34,3 százalékát góllá értékesíti. 1952. óta tagja a csapatnak. Nem csak kiváló kézilabdázó, kiváló atléta is. Állandó megyei válogatott, diszkoszvetésben megyei rekorder, ötszörös kézilabda megyei válogatott. Az országos bajnokágon mutatott játéka után a világbajnokságra készülő nagypályás magyar válogatott keretbe került. Munkahelyén, a MÁV Igazgatóság Könyvelési Főnökségén jól dolgozik, az V. vasutasnap alkalmából rendkívüli előléptetésben részesült.
Gecse Júlia, a csapat balhátvédje. 1952. óta játszik a D. Törekvés kézilabda együttesében. Nagy tehetség, ötletes és főleg az országos döntőn eredményes játékával jó részben hozzájárult a nagy siker eléréséhez. A Debreceni Víz- és Csatornaműveknél könyvelő.
Hajdú Katalin középcsatár. Arany Éva után a legeredményesebb csatár - 28,1 százaléka lett góllá lövéseinek. Már 1946. óta kosarazik a Törekvésben, 1950. óta tagja a kézilabdacsapatnak is. Fáradságot nem ismerő sportoló, tizennyolcszoros megyei válogatott. A Törekvés SK könyvelője.
Horn Júlia jobbhátvéd. 1949. óta kézilabdázik. Gyorsaság, robbanékonyság jellemzi játékát. Kiváló atléta is, már 143 cm-t ugrott magasba. A Pályafenntartási Főnökségen adminisztrátor.
Horogh Katalin csere-balhátvéd, A D. Törekvésben 1951. óta játszik. Lelkesedésére jellemző, hogy munkahelyéről a nyiradonyi vasútállomásról, ahol forgalmi szolgálattevő, kerékpáron utazott Debrecenbe, bajnoki mérkőzésre.
Magyar Sándorné kapus. Már 1949. óta védi a vasutascsapat kapuját. Kitűnő védésével nagymértékben hozzájárult a kollektíva budapesti sikeréhez - a Csepeli Vasas ellen a mezőny legjobbja volt. Háromszoros megyei válogatott. A Pályafenntartási Főnökségen anyagszámadó.
Papp Éva csere-kapus. A csapat legifjabb tagja - 16 éves. Már védte az utánpótlás válogatott kapuját. A D. Törekvésben 1954. óta játszik. A Csokonai Gimnázium jeles tanulója.
Szénássy Irén jobbszélső. Az alig 18 éves leány nagy ígéret, ötletes, változatos játéka, jó cselezései növelik a csapat eredményeit, kapura is veszélyes. Kétszeres megyei válogatott. 1953. óta játszik a D. Törekvésben. A Gépipari Technikum tanulója.
Szondi Júlia csere-jobbszélső. 1951. óta tagja a Törekvés kézilabdacsapatának. Lelkes, szorgalmas sportoló. Már játszott az utánpótlás válogatottban. A Debreceni Villamosvasút dolgozója.
Fülep Kornél
Forrás: Hajdú-Bihari Néplap
A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com
május 24., 20:12
Magabiztosan, nyolc góllal verte a Vácot a szezon utolsó meccsén a DVSC SCHAEFFLER, de mivel az Esztergom is nyert, nem sikerült megszerezni a bronzérmet. Tovább...
május 22., 17:00
Szombaton, a szokottnál korábban, 17.45-kor kezdődik a 2024/25-ös szezon utolsó meccse, a DVSC SCHAEFFLER - Vác találkozó. Tovább...
május 17., 20:20
Csak a szokásos. Egy szorosabb első félidő után, a másodikban hengerelt a DVSC SCHAEFFLER és végül magabiztos győzelmet aratott Kisvárdán. Tovább...
május 15., 17:00
Május 17-én, szombaton, 18 órakor Kisvárdán játssza szezonbeli utolsó idegenbeli mérkőzését a DVSC SCHAEFFLER. Tovább...
május 10., 21:02
A DVSC 30 évvel ezelőtt nyert először EHF Kupát. A mostani csapat a Dunaújváros elleni 11 gólos győzelemmel tisztelgett a kupagyőztesek előtt. Tovább...