Kazai Anita

Anita Kolozsváron debütált

A tehetséges játékost nagyon meglepte, hogy már most lehetőséget kapott a Lokiban.

2005. december 11., 10:10 (DZL)

Idén nyáron igazoltuk le Szegedről Kazai Anitát. A fiatal irányító-átlövő Varga József csapataiban (NB I ifi, NB I B felnőtt) kapott lehetőséget a szezon eddigi részében. A szőke tinédzsert éppen ezért meglepte, hogy a nagy DVSC magával vitte őt Kolozsvárra. Anita a felnőtteknél is átesett a tűzkeresztségen, így egyik nagy álma teljesült ezzel. Bár a nyári felkészülés nagy részét a Lokival végezte Anita, de tétmérkőzésen most húzhatta fel magára először a cívisvárosi klub mezét. A debütálásról kérdeztük őt, a DVSC egyik tehetséges fiatalját.

-Gondolom meglepődtél, amikor szóltak, hogy utaznod kell a felnőttekkel. Hogyan és mikor derült ki, hogy számítanak rád a kolozsvári tornán?

-Igen, kicsit meglepődtem. Pénteken este hívott fel az edzőm, Varga József. Azt közölte velem, hogy hétfőn reggel nem iskolába, hanem edzésre kell mennem, majd pedig azután Kolozsvárra. Nagyon örültem a lehetőségnek.

-És milyen volt a bemutatkozásod?

-Jó volt, nem tagadom. Izgultam a meccsek előtt, de ez szerintem természetes még ilyenkor. A többiek nagyon rendesek voltak. Befogadtak maguk közé.

-A pályán már elmúlt a lámpaláz?

-Nem, ott is éreztem, hogy gombóc van a torkomban. A többiek viszont nyugtattak, mondták, hogy ügyes leszek. Segítettek mindenben és ez nagyon jó érzés volt.

-Mennyivel volt itt másabb a játék, mint az ifiknél?

-Teljesen más ez a játék, amit itt játszanak. Pontosabbak, gyorsabbak és fizikailag is erősebbek, mint az ifjúságiak.

-Akkor még van mit tanulni a nagyoktól?

-Persze, az biztos, hogy meg kell szoknom.

-Mikorra számítasz állandó kerettagságra a felnőtteknél?

-Azt nem tudom pontosan, de remélem, hogy minél hamarabb ott lehetek a nagyokkal. Ezért jöttem Szegedről ide Debrecenbe, itt van egy nagy hagyományokkal rendelkező klub, ahol majd szeretnék én is játszani.

-Milyen formában érzed magad jelenleg?

-Szerintem nem panaszkodhatok, jó a formám. Én legalábbis így érzem.

-Mikor lesz folytatás?

-Remélem, hogy hamarosan ismét számítanak rám a felnőtteknél! Még nem mondtak semmit, de bízok benne, hogy akár még az idén számítanak majd rám.

-Sikerült már megszoknod Debrecent?

-Kicsit fura, de nagyon jól érzem magam itt. Hirtelen sok dolog megváltozott az életemben, ám ennek ellenére csak jókat tudok mondani az itteni helyzetemről. Az volt a legnehezebb, hogy a klub mellett az iskolában és a kollégiumban is egy új világba csöppentem. Nehéz volt, de mindenütt elfogadtak. Egyáltalán nem bántam meg, hogy idejöttem. Keveset vagyok otthon, de a sikerért áldozatokat kell hoznia az embernek.

-Mit szeretnél elérni a pályán?

-Mindent, amit lehet. Szeretnék a válogatottban is bizonyítani majd!

-Irányítót vagy átlövőt szeretsz jobban játszani?

-Inkább irányítót. Ott könnyebb dolgom van, úgy érzem.

-Van példaképed?

-Többen is vannak, akik nagyon jók, nem akarok egy nevet mondani.

Névjegykártya:

Kazai Anita

1988.05.28., Szeged

178 cm / 58 kg

Eddigi klubja: Szeged-Algyő NKC

Jelenlegi egyesülete: DVSC


DZL

Játékos adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...