BEK 1988/1989DMVSC-Hypobank Wien 24-29

Az esélyekről

Nyilatkozatok a mérkőzés előtt.

1989. március 19., 05:00 - BEK-műsorfüzet

Gódorné Nagy Mariann

Harangi György, a városi tanács ifjúsági és sportosztályának vezetője:

- Ha a csapat olyan fegyelmezetten és taktikusan tud játszani, mint Giessenben, továbbjut! Annak ellenére, hogy a Hypobank jobb csapat, mint a Lützellinden volt. Európa egyik legjobb, legkiemelkedőbb együttese. A DMVSC-nek mindkét mérkőzésen csúcsformában kell játszani, mert egy meccs kevés lesz az üdvösséghez.

Simon Mihály, a városi sportcsarnok igazgatója:

- Nem lesz sétagalopp, de ha a giesseni formát itthon is bemutatják a mieink, reménykedhetünk. De csakis akkor, ha olyan előnyt tudunk kicsikarni, amit majd Bécsben meg is tudnak őrizni.

Szécsényi Lajos, az 1988-as szöuli paralimpián ötödik helyezést elért magyar ülőröplabda-válogatott debreceni tagja:

- Én a balesetem előtt kézilabdáztam. Így érthető, hogy imádom ezt a játékot is. Örülök, hogy a DMVSC csapatának sikerült eljutni erre a nagyon magas szintre. Bízom bennük, és esélyt adok részükre a döntőt illetően. Hallatlan lelkesedés és győzniakarás jellemzi mindenkor a játékukat, talán ezért is szimpatikusak ők nagyon sokaknak. Rendkívül jó közösség, amely megérdemelné a legfényesebb sikert, a BEK-győzelmet.

Fülep Kornél, "Aranytollas" újságíró, a Hajdú-Bihari Napló nyugdíjas munkatársa:

- Debrecenben hazai, Bécsben osztrák győzelem születik, ám úgy vélem, ha a DMVSC giesseni formáját nyújtja itthon, akkor a továbbjutás az övé lesz. A Hypobankot jó, de nem egységes csapatnak tartom. Az összeszedett profik talán túl is vannak már pályafutásuk csúcsán. Nem kell megijedni, hasra esni a "nagy" nevektől! Szükség lesz a debreceni közönség hathatós támogatására, buzdítására, valamint arra is, hogy minél többen kísérjék majd el kedvenceiket az egykori császárvárosba is.

Hajdu Károly, a Hajdú-Bihari Napló munkatársa:

- A Lützellinden elleni hazai vereséget követően nagyon elkeseredett voltam és nem hittem, hogy Komáromi Ákosnak sikerül olyan taktikát kidolgozni, mellyel végülis a németek fölé kerekednek és továbbjuthatnak. Véleményem szerint a Hypobank a legkedvezőbb ellenfél, mert játékmódja, stílusa, mentalitása alapján könnyebben legyőzhető, mint a német csapat volt. Most abban bízom, hogy aki egyszer ilyen csodára volt képes, másodszor is meg tudja azt tenni. És hát három a magyar igazság...

Csubák Zoltán, a Hajdú-Bihari Napló sportrovatának vezetője:

- Egy sportújságíró nem lehet elfogult egyik csapattal szemben sem. Én mégis ki merem mondani, hogy az utóbbi őt esztendőben szívemhez legközelebb a DMVSC női kézilabdacsapata került, amely a legtöbb örömmel, élménnyel és néha csodával határos tettekkel lepett meg.

Mint például két évvel ezelőtt a Vasas elleni MNK-döntőn, amelyen szoros hazai mérkőzés után a piros­-kékeket Budapesten hengerelte le. Legutóbb pedig a BEK-ben a Lützellindentől elszenvedett debreceni vereséget követően is csodára volt képes ez az együttes, amely most már a döntőbe jutásért harcol.

A játékosok tehetsége, határtalan lelki- és akaratereje, továbbá Komáromi Ákos edző szakértelme és a hibákból okulási készsége, no meg az együttes megnyugtató háttere és hatalmas szurkolótábora immár profi csapatot sejtet. Ha fogadni lehetne, 3:1 arányban a DMVSC döntőbe kerülésére raknám tétemet a bukmékereknél.

Filep Tibor, a Hajdú-Bihari Napló kulturális rovatának vezetője:

- Bízom Tóth Ildikóékban és nagyon kívánom, hogy ez a végtelenül szimpatikus csapat igazi nagy sportsikert érjen el. A Hypobank elleni találkozók csemegéje a magyar származású "idegenlégiósok" és a hazaiak párviadala lesz. Külön érdeklődéssel várom a Gódorné - Tóth Ildi és a Rácz Mariann - Bocsiné "különmeccset".

Nagy Zsuzsa, a DMVSC válogatott játékosa:

- Sajnos a sérülésem miatt még mindig csak a lelátóról szemlélhetem társaim küzdelmét. Kívánom, hogy jussanak tovább, mert akkor a döntőben már én is pályára léphetnék, ha másképp nem, hát egy hetes erejéig. Majd megkérem Bojtor Jolit, egyszer adja át a labdát.

Bojtor Jolán, a DMVSC játékosa:

- Szívesen átadom Zsuzsának a lehetőséget, akár többször is... Csak már ott tartanánk! Szerintem a Hypobank a legjobb ellenfél, mert őket ismerjük leginkább. Továbbjutunk.

Gódorné Nagy Mariann, a Hypobank egyik "ásza", világválogatott, 230-szoros magyar válogatott játékos:

- Én örültem a sorsolásnak, mert sokkal jobb így, mint ha a Kijevet húztuk volna... Ugyanakkor mégsem jó, elsősorban azért, mert kissé pikáns lesz a magyarok egymás elleni küzdelme. Biztos vagyok abban, hogy nem lesz könnyű egyik összecsapás sem. Küzdelmes, kemény csata várható. Fontos, hogy a DMVSC gyors indításait megakadályozzuk. Ha ez sikerül, akkor Debrecenben nem lehet különösebb baj, "otthon", Bécsben pedig mi leszünk az esélyesebbek. Bízom a döntőbe jutásunkban.


Forrás: BEK-műsorfüzet

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...