"Borda" a Debreceni Kinizsi irányítója volt, majd 1978-ban a feljutásra pályázó DVSC-hez igazolt. Majdnem 50 tétmeccsen erősítette a Lokit, az NB I-ben 8. helyet elérő csapatban 10 bajnoki mérkőzésen szerepelt.
augusztus 15., 14:15 - sportstatisztika.com (Tóth András Balázs)
Ugyan Újfehértón születtem 1952-ben, de hajdú-bihari vagyok, Tégláson laktunk. Édesapám rendőr, körzeti megbízott volt Hajdúhadházon, édesanyám a helyi napközis konyhán dolgozott. Négyen voltunk testvérek, egy fiú és három lány. A középiskolát már Debrecenben végeztem, az Irinyibe jártam.
A kézilabdát hamar megszerettem, előbb a Kinizsi ifibe, később a felnőtt csapatba is bekerültem. Rácz László volt az edzőnk. Pár évet a megyei bajnokságban játszottunk, majd 1972-ben sikerült a feljutás az NB II-be. Hat évig voltunk a Keleti csoport középmezőnyében, de 1978-ban - egy ponton múlt - sajnos kiestünk. Emlékezetesek voltak a drezdai csapat elleni meccseink, az egyik évben mi utaztunk az NDK-ba, a másik évben ők jöttek hozzánk.
Debreceni Kinizsi - Dynamo Dresden, "enyhe" fizikai fölényben a keletnémetek...
Akkoriban NB II-es volt a Medicor, a Közútépítők és a Kinizsi is, a DVSC pedig az NB I/B-ben próbálta kiharcolni a feljutást. Régi cél volt már Debrecenben egy élvonalbeli csapat, a Loki 1959-ben volt utoljára NB I-es... Végre sikerült koncentrálni az erőket, közös cél lett a feljutás. Halász Ferenc vezetőedző irányításával évről-évre erősítették a csapatot. Kádárné (korábban Közút) visszatért a Vasasból, mi pedig Juhászné Molnár Etával együtt a Kinizsiből igazoltunk át.
Világéletemben irányító voltam, de a Lokiban inkább beállóként és jobbszélsőként számítottak rám. Botkáné Orvos Margit volt támadásban az elsőszámú irányító akkoriban, én főleg védekezésben kaptam sok szerepet. Nagyné Zsike volt a kapus, Halászné Erzsike és Kádárné Ica a két átlövő, de Máthé Zsuzsa is rengeteg gólt dobott jobbkezes jobbszélsőként, a 16 éves Tóth Rózsa pedig beállóban kapott egyre több szerepet.
Az Építők csapata mögött a második helyet szereztük meg az NB I/B-s bajnokságban, így 1979-ben végre sikerült az élvonalba jutás! A Magyar Népköztársasági Kupában bejutottunk a legjobb 8 közé, az 1980-ban először megrendezett vidékbajnokságon pedig negyedikek lettünk. Erősítésre nem nagyon volt keret, csak a Közút kapusa, Teremi Éva igazolt át hozzánk, így kellett helytállni az élvonalban. Szerintem nem vallottunk szégyent, az első három meccset (mindhármat csak egy góllal) megnyertük, végül a nyolcadik helyen végeztünk.
A következő szezonban (1981) megszületett a kisebbik fiam is, és bár a férjem rengeteget segített, két kisgyerekkel mégsem vállaltam tovább az NB I-et. Három vagy négy hónapos volt a kisfiam, amikor már Vilniusba kellett utazni edzőtáborba... Visszamentem tehát "levezetni" a Kinizsibe. Nem bántam meg, jó volt ez így.
Az Irinyi elvégzése után a Debreceni Dohánygyárban dolgoztam, majd a DVSC-s időkben a MÁV-nál kaptam sportállást. Két óra edzés, négy óra munka, két óra edzés, így nézett ki egy nap. 1990-ben visszamentem a Dohánygyárba, onnan is jöttem el nyugdíjba, bérelszámoló voltam.
Férjem, Bordás Sándor a Kinizsi focistája, majd később létesítményvezetője volt, ma már ő is nyugdíjas. Két felnőtt fiunk van, Csaba és Róbert. Három unokával ajándékozott meg az élet, két fiúval és egy lánnyal. Már a legkisebbek is tinédzserek, szerencsére sokszor találkozunk, mert ők is Debrecenben laknak. A családdal és a barátokkal is sok időt töltünk, itthon pedig a kertes ház ad állandó munkát. Szeretek kertészkedni, keresztrejtvényt fejteni. A régi játékostárak közül Puskás Ibolyával és Molnár Etával tartom a kapcsolatot, ők a mai napig jó barátnőim.
Gólhelyzetbe kerülök egy Kinizsi-Spartacus mérkőzésen
Tóth András Balázs
Forrás: sportstatisztika.com
Játékos adatlapja: sportstatisztika.com
tegnap, 17:00
Szombaton, 18 órakor, a Vasas otthonában vág neki az új szezonnak a DVSC SCHAEFFLER. A mérkőzést YouTube-csatornánkon élőben közvetítjük. Tovább...
szeptember 5., 09:00
1951-től 1960-ig a DVSC (Lokomotív, Törekvés), majd később a Dózsa gólvágója volt. Szinte állandó házi gólkirálynő, 1955-ben magyar bajnok. Sokszoros városi, megyei és 14-szeres magyar válogatott, 1957-ben világbajnoki ezüstérmes. A Magyar Népköztársaság Érdemes Sportolója. A DVSC történelmének első igazi klasszisa idén lett 90 éves. Tovább...
augusztus 15., 14:15
"Borda" a Debreceni Kinizsi irányítója volt, majd 1978-ban a feljutásra pályázó DVSC-hez igazolt. Majdnem 50 tétmeccsen erősítette a Lokit, az NB I-ben 8. helyet elérő csapatban 10 bajnoki mérkőzésen szerepelt. Tovább...
május 30., 12:20
A debreceni játékos felnőtt karrierjének jelentős részét a Kisvárda Master Good SE csapatában töltötte. Tovább...
május 25., 20:04
Hiába játszott bő 40 percig kiválóan a DVSC SCHAEFFLER a bajnok és kupagyőztes Ferencváros otthonában, egy párperces rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a fővárosiak megnyerjék a mérkőzést. Ezzel matematikailag is eldőlt, hogy a negyedik helyen végzünk a bajnokságban. Tovább...