IHF 1986DMVSC-SC Leipzig 22-16

"Eddigi legnagyobb feladatunk előtt állunk"

A DMVSC női kézilabdacsapata a Lokomotív Leipzig elleni találkozón próbálja feltenni eddigi sikeres szereplésére a koronát. A debreceni lányoknak ugyanis olyan előnyt kellene szerezni a kupadöntő első mérkőzésén, hogy az megnyugtató legyen a lipcsei visszavágó előtt. A tét tehát: megőrzi-e esélyét együttesünk a kupa elnyerésére szombaton délelőtt?

1986. április 25. - Hajdú-Bihari Napló (Kiripolszky Tamás)

A DMVSC női kézilabdacsapata szép sikersorozatot tudhat maga mögött. Az elmúlt bajnokságban ezüstérmet szerzett. Diadalmaskodott az MNK fináléjában a Ferencváros ellen és egy belga, egy norvég, valamint egy svéd együttes legyőzésével bejutott az IHF-kupa döntőjébe. A nemzetközi kézilabdakupákban először jutott el debreceni csapat a végső csatározásig.

Csütörtökön délelőtt a DMVSC Oláh Gábor utcai székházának videotermében ültünk le beszélgetni Komáromi Ákossal, a vezető edzővel. Mi más is lehetett volna a téma, mint az, hogyan készülnek a szombati Lipcse elleni mérkőzésre.

- Hétfőn a legutóbbi bajnoki találkozó videofelvételét néztük meg, és levontuk a tanulságokat - kezdi Komáromi Ákos. - A keddi két edzés mellett újra a video volt a főszereplő. A Topolnyiky-Lipcse összecsapás alapján próbáltuk feltérképezni az NDK-beliek játékát. Egyébként vannak felvételeink egy erfurti tornáról is, de ott több kulcsjátékos nem játszott. Valószínűleg megsejtették, hogy leskelődni akarunk.

- Tóth Ildikó, Tóth Rózsa és Szilágyi minden szerdán a válogatottal gyakorol - folytatja az edző. - Így volt a héten is, ezért ezen a napon inkább az egyéni képzés kapott hangsúlyt. Ma két edzésünk lesz. Az egyiken már túl vagyunk, nemrég fejeződött be a városi sportcsarnokban. Pár perc múlva megjönnek a lányok is, ugyanis ismét elméleti felkészülés, videózás szerepel a programban.

Pár pillanat múlva az ajtóban feltűnik Szilágyi Kati alakja, megjelenése sugallja a következő kérdést.

- Vannak-e sérültek?

- Köztudott, hogy Szántó már hosszú ideje "kényszerpihenőzik", a többiek viszont egészségesek. Vagyis a szokásos összetételben kezd a csapat. Öröm, hogy Szilágyi egyre kevésbé érzi sérülését, és vállalja a játékot.

- Az előjelek nem valami biztatóak. A legutóbbi két bajnoki fordulóban vereséget szenvedett a DMVSC. Alulmaradt a Budapesti Spartacusszal szemben a debreceni rangadón, s kikapott a fővárosban az Építőktől is. Minek tulajdonítja a kudarcokat?

- Egyrészt Medgyessyné, Szántó és Gálfi kiválása miatt egyes játékosok más feladatkörbe kerültek. Ebből adódóan megbomlott a csapat szerkezeti egysége. Másrészt a sorozatmérkőzések (bajnokság, MNK, IHF-kupa) mind fizikailag, mind idegileg kifárasztották a gárdát. Ennek "köszönhető" a sok durva technikai hiba, ami az utóbbi időben jellemezte játékunkat, s ezért nyújtunk kiegyensúlyozatlan teljesítményt.

Közben megérkeznek a lányok. Az arcokról semmit nem lehet leolvasni. Elhelyezkednek a kényelmes fotelokban, uzsonnáznak.

- Térjünk vissza az ellenfélre. Milyen erőt képvisel a Lipcse?

- A játékosok fizikálisán jól felkészítettek, magasak. Az átlövéseik hihetetlenül pontosak és életveszélyesek. Kitűnően alkalmazzák a lerohanásos támadásokat. Az átlövő Knüpfer 40-szeres válogatott, de rajta kívül Kämpf, Handlich, valamint a két kapus, Zschau és Stolletz is többször szerepelt a legjobbak között.

- Mit vár a találkozótól?

- Eddigi legnagyobb feladatunk előtt állunk. Óriási küzdelemre, ember ember elleni harcra számítunk, Szeretnénk példásan helytállni. Bízom a lányokban. A szurkolók megszokott buzdítása átsegítheti a csapatot a holtpontokon, s minden megtörténhet - fejezi be Komáromi Ákos, és elindul, hogy bekapcsolja a videokészüléket.

Miközben az edző kommentálja a képernyőn zajló eseményeket, magam mellé invitálom a csapatkapitányt, Tóth Rózsát.

- Kevés időnk volt a felkészülésre - suttogja a szőke beállós, hogy ze zavarja a többieket. - Mérkőzés mérkőzést követett, és csak ezen a héten tudtunk igazán a döntőre gondolni. Az NDK-beliek nem törekednek a figurális játékra, az "egy az egybeni" harcmodor hívei, tehát biztos kemény csatát láthat majd a sportcsarnok közönsége, Azt hiszem, játékostársaim is átérzik az esetleges siker jelentőségét. Titkon reménykedünk, csodálatos lenne nyerni. Egy ötgólos előny megnyugtató lenne a visszavágóra, de NDK-beli csapatról lévén szó, nyolc gól sem lehet "aranyfedezet". Lipcsében fog eldőlni a kupa sorsa.


Kiripolszky Tamás

Forrás: Hajdú-Bihari Napló

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...