Szabó Valéria

Főleg a védekezésben lehet fontos szerepe

A 23 éves játékos döntésében a fantasztikus debreceni szurkolók is szerepet játszottak.

2006. július 12., 05:08 (DZL)

Egyik új igazolásunk a kettőből az a Szabó Valéria, akinek a nővére is kézilabdázik. Kriszti jelenleg Spanyolországban van, de korábban együtt szerepeltek a lányok az NB I-ben. Vali nagyon boldog, hogy újra a Loki játékosa lett, már hiányzott neki a debreceni közeg, barátok, a család és a közönség. A szimpatikus sportolót terveiről, tapasztalatairól kérdeztük a tegnap délutáni edzés előtt.

-Ismét a Loki játékosa lettél. Gondolom, nem bánod.

-Igen, azért ez más környezet, az itthoni légkör sokkal jobb. Itt vannak a barátok és a családom is. Nagy szerepe volt hazatérésemben annak, hogy itt kiváló közönség van. Már mikor a DVSC tagja voltam, de ellenfélként is, csodáltam azt a fantasztikus hangulatot a Hódosban. Az országban itt van a legjobb publikum, ez nem lehet vitás, ezt mindenki tudja, aki már járt errefelé.

-Tervezted már korábban, hogy hazatérsz?

-Persze. Mindenkinek álma az, hogy ha elmegy fiatalon a nevelőegyesületétől, akkor visszatérjen oda később. A főiskola miatt elmentem, de az élet úgy hozta, hogy megint itt játszom.

-Hogy érezted magad a Cornexinél? Két évet voltán náluk és ebben volt egy EHF-diadal is.

-Mindenképpen tanulságos volt az ott töltött két esztendő. Sok tapasztalatot szereztem. Voltak nehézségek is, mint mindenhol, de a csapat mindenen át tudta verekedni magát.

-Két évre szerződtél a Lokihoz. Mit vársz az első szezontól?

-Sikereket.

-Kicsit részletesebben, ha kérhetem!

-Részletesen? Minél jobb eredményeket, ami csak kifér a csövön. De igazából majd csak akkor látjuk a dolgokat, ha elkezdődik a bajnokság. Az EHF Kupában is sok minden lehetséges ettől a csapattól.

-Azt mondják, hogy inkább a védekezés az erősséged. Bíró Imre vajon hol számolhat veled?

-Elsősorban főleg a védekezésben, gondolom. Aztán majd meglátjuk, mit hoz a jövő. Én nem olyan régóta játszom még beállót. Van sok tanulnivalóm ezen a poszton.

-Sok ismerős van a csapattársak között?

-Igen, nagyon sok barátom van Debrecenben. Gabi, Sütő Edina és Emese már régi ismerőseim, de a többiek sem idegenek.

-Milyen a hangulatod a főiskolás vb-t követően egy ezüstéremmel a tarsolyodban?

-Elkezdtük a vb-t, majd később döbbentünk rá, hogy hazatérésünk után jön az alapozás. Hát... nem volt olyan jó belegondolni, de ez így van rendjén. De alapvetően kint jó volt lenni és játszani.


DZL

Játékos adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...