EHF 2005/2006DVSC-Valdor-SPR ICom Lublin 24-16

Ők jobbak a Tertnesnél

Bíró Imre ismét a védekezésünk hatékonyságában látja a siker titkát.

2006. február 9., 18:08 (DZL)

Még tegnap kérdeztük vezetőedzőnket a Lublin elleni párharc első összecsapásáról. A szombati meccs előtt így nyilatkozott a DVSC trénere:

-Mit tudunk a Lublinról?

-Amit láttunk róluk az, hogy előszeretettel védekeznek zárt hatos falat, de ez öt-egyes formációt is alkalmazták. Magas, erős játékosai vannak a Lublinnak, ezért inkább az előbb említett hatos falas védekezés megy nekik jobban. A Volgográd ellen középen erőltették a támadásaik befejezését a lengyelek, főleg átlövésből próbálkoztak sokat.

-Vajon ellenünk mi fognak választani védekezésben?

-Mivel mi kisebbek vagyunk náluk, így szerintem nem fognak nyitottan védekezni. Mi kipróbáltuk az öt-egyet Dadával és Rutával is, még nem tudom, mi lesz a nyerő. Néha már működött a dolog. A Lublin kevés keresztmozgást visz a támadásaiban, ezért nyerő lehet a zavarós védekezésünk. Nekünk szükség lesz mindkét védekezési szisztémára a mérkőzésen.

-Milyen felépítésű a Lublin? Sok benne a fiatal?

-Nyáron olyan benyomásom volt, hogy agresszív és dinamikus csapat. Még egy meccsüket meg akarom nézni és akkor többet tudok majd róluk mondani.

-Gabi és Edina nem játszhat. Ez befolyásolhatja a továbbjutási esélyeinket?

-Szűcs Gabi teljes felépülése sokkal fontosabb, mint a továbbjutás kérdése. Nem fogjuk túl hamar erőltetni a visszatérését. Most ennyien vagyunk, ezeknek a játékosoknak kell megoldani a feladatot.

-Ki kerül be helyettük a keretbe?

-Valamelyik két fiatal a most edzésen résztvevő háromból. Szűcs Niki, Kazai Anita és Sólyom Ildikó közül választok majd.

-Van négy kapusunk. Tánya helye biztos. Ki lesz a másik nevezett játékos szombaton este?

-Ezt egyelőre nem szeretném elárulni, majd a meccs előtt kiderül.

-Mennyi előny lenne elég?

-Nem lehet tudni előre. Lutri az egész. Ők egységesebbek és tapasztaltabbak a Bergennél. BL-résztvevők voltak több éven át. Ha kellően koncentrálunk, akkor meg tudjuk majd oldani a védekezésünket és a mérkőzést is hozzuk.

Nem lesz tehát könnyű ez a mérkőzés sem. Az ország legjobb szurkolóinak hathatós segítségével megszerezhető egy olyan előny, amellyel nyugodtan utazhatunk a visszavágóra.


DZL

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...