City 1997/1998Szpartak Kijev-DVSC-Symphonia 32-24

Mindössze tíz percig élt a vendégek reménye

City-kupa nyolcaddöntő, visszavágó: Szpartak Kijev - DVSC-Symphonia 32-24 (17-11)

1997. november 17. - Hajdú-bihari Napló (Kiripolszky Tamás)

Percek, események

1-3. perc: egy-egy kimaradt helyzet után Hacsatrian a földről kilövi a bal alsót, majd Vergeljuk hetesből szerez gólt (2-0).

4. perc: Gábor harmadik próbálkozása után a bal felsőben köt ki a labda (2-1).

5-7. perc: tempót diktál a Loki, s Gábor értékesít egy hetest, a következő büntetőjét azonban védi Mitrijuk. Mégsem örülhet az ukrán kapus, mert a kipattanót Gábor kaparintja meg, s ezúttal nem hibázik (3-4).

8-9. perc: Csernus "gyömöszöli" a labdát a hálóba (4-5), s ekkor vezet utoljára a DVSC-Symphonia. Ritmust váltanak a hazaiak, s egy perc alatt háromszor is megzörgetik ellenfelük hálóját (7-5).

11. perc: Virincsik egy szóló végén szépít (7-6), innentől kezdve azonban nincs tovább esély...

12. perc: Jacsenko rövid idő alatt kétszer is eredményes szélről (10-6).

13. perc: Gábor hétméteresből szerez gólt (10-7).

14-21. perc: A villámgyors kijeviek "megsorozzák" a vasutasgárdát. Zsinórban négy gólt dobnak (14-7).

22. perc: Újabb hetes, ezúttal Virincsik az ítéletvégrehajtó, s megszakad a góliszony (14-8).

26. perc: Jacsenko góllal fejez be egy gyors kontrát (16-10).

27. perc: Nyilas hetest és emberelőnyt harcol ki, Virincsik büntet újfent (16-11).

30. perc: Vergeljuk ugyancsak hétméteresből állítja be a félidő végeredményét.

31-34. perc: Halcsik akcióból, Virincsik hetesből lő gólt, de közben hármat kap a Loki... (20-13).

35. perc: a már jól bevált koreográfia: hetes, Virincsik lő és gól (20-14).

38-40. perc: padlóra kerül a debreceni gárda, a kijeviek tetemes előnyre tesznek szert (24-14).

41. perc: László egy bravúrgóllal - egy pontatlan passz után úgy veszi át a levegőben a labdát, hogy egyből a kapuba húzza - szépít (24-16).

44. perc: teljes a csőd a debrecenieknél, még a kapott gól utáni kezdést is elrontják... (26-16).

47. perc: Hacsatrian hetese után 11 gólosra nő a különbség (28-17).

48-51. perc: egymás után három gólt lőnek Virincsikék. Ez is valami... (28-20).

58. perc: Buglyó szélről farag a hátrányból (31-24).

60. perc: Barkasziné hárítja Bazsilenko időntúli hetesét.

Így láttuk

(Családias hangulatban rendezték meg a találkozót. A nézők nagy részét a tanárnénikkel érkezett kijevi sportiskolások alkották. Ugyanebben a városban egy nappal korábban csaknem százezren szurkoltak a Dinamo-stadionban a labdarúgó-válogatottnak, amely a Horvátország elleni 1-1 után - a magyarokhoz hasonlóan "lemaradt" a vébéről. A magyar származású szövetségi kapitányt, Szabó Józsefet szinte azonnal leváltották, és Lobanovszkij mestert nevezték ki a helyére...)

Kétgólos hátránnyal érkezett az ukrán fővárosba a magyar gárda. Debreceni szempontból nem indult rosszul a találkozó, hiszen kétszer is vezetett a DVSC-Symphonia, s a játéka is az FTC elleni bajnoki diadalt idézte. Sajnos, ezúttal csak tíz percig tartott a csoda. Azt követően szinte végig az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. A piros-fehérek ugyanis harmatgyengén védekeztek, a kapusok alig-alig fogtak labdát. Az átlövők néhány célt tévesztett kísérlet után teljesen elbizonytalanodtak. A Szpartak profi módon kihasználta ellenfele megingásait, s rendre góllal büntettek Jermakék. Miután elhúztak a kijeviek, a debreceni lányok mintha lélekben is feladták volna a küzdelmet. Szünetig végleg eldőlt a továbbjutás kérdése.

Komáromi Ákos csapata a második félidőben sem tudott újítani, s csupán néhány villanás árulkodott arról, hogy ez az együttes sokkal többre képes. A lendületesebben, gyorsabban, ötletesebben és erőszakosabban kézilabdázó ukránok megérdemelten nyertek és összesítésben két győzelemmel, 59-49-es gólkülönbséggel jutottak a City-kupában a legjobb nyolc közé.

Leonyid Jevtusenko: - Úgy érzem, meggyőző volt a fölényünk.

Komáromi Ákos: - A két mérkőzés alapján bátran kijelenthetem, hogy ez a Szpartak Kijev jelenleg jobb csapat, mint a DVSC-Symphonia. Az ukrán játékosok képzettek, fizikai adottságukat maximálisan kihasználják. A lábmunkájuk kifogástalan, a mieink gyakran csak lesték az akciókat. Egy jellemző adat a találkozóról: átlövőink 18 próbálkozásából mindössze három gól született. Ugyanezen statisztika a Fradi ellen 14-ből 12 volt.


Kiripolszky Tamás

Forrás: Hajdú-bihari Napló

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...