EHF 1995/1996GOG Gudme-DVSC-Symphonia 25-16

Tizenéves Loki-szurkolók Gudméban

A DVSC-Symphonia női kézilabda EHF-kupa mérkőzése előtt a gudmei sportcsarnokban szinte szó szerint összefutottam egy debre­ceni fiúval.

1996. január 18. - Hajdú-Bihari Napló (Kiripolszky Tamás)

Fotó: Kiripolszky Tamás

Kovács Gábor "harci díszekben"

Nem volt nehéz kikö­vetkeztetnem, hogy hova valósi, hiszen a homlokára piros betűkkel felpingálta: LOKI. Arcán a ma­gyar trikolór díszelgett.

- Hogyan utaztál ide? - kérdez­tem tőle, miután elárulta a nevét.

- Október óta Dániában tanu­lok - magyarázta Kovács Gábor. - Nem csak én, három társam - Bárd Viktória, Nagy Gabriella és Makra Milán - is eljött ebre a rangadóra. Mindannyian Rejskyben járunk iskolába. Ez a város jó kétszáz kilométerre van Gudmétól. A suli igazgatója ajánlotta fel, hogy elhoz minket kocsival, ha van kedvünk hozzá. Már hogyne lett volna! Hiszen otthon is min­dig kimegyünk megnézni Csapóékat.

- Ezek szerint a "diri bácsi" is nagy kézilabda-rajongó.

- Nem mondhatnám. Állítólag most "debütál" nézőként. Éppen ezért külön hálásak vagyunk ér­te, hogy miattunk vállalkozott er­re a hosszú útra.

- Miként kerültetek ki?

- Egy alapítvány révén az Ady Endre Gimnáziumból. Itt az álta­lános iskola tizedik osztályát vé­gezzük.

- Jól érzitek magatokat?

- Igen. Már csak azért is, mert szeretünk sportolni, amihez szin­te minden feltétel adott. Focizunk, kézizünk, röplabdázunk, tollasozunk, teniszezünk, úszunk, lovagolunk.

- Mennyire sikerült elsajátítani a dán nyelvet?

- Meg tudjuk értetni magunkat, s ez a lényeg.

- Nem hiányzik a család? Mi­kor voltatok otthon?

- Eddig kétszer utaztunk haza. Az iskolánk egyik csoportja egy­szer Magyarországra, Budapest­re tett kirándulást, s akkor mi rö­vid időre "hazaruccantunk". A karácsonyt szintén Debrecenben töltöttük. Nyáron végleg vissza­térünk.

A DVSC-Symphonia január 21-én - vasárnap - 11.30 órától a Hódos Imre-sportcsarnokban az EHF-kupa-visszavágón fogadja a GOG Gudme gárdáját. Gábor, Gabriella, Milán és Viktória ezúttal majd a messze távolból szur­kolnak.


Kiripolszky Tamás

Forrás: Hajdú-Bihari Napló

A mérkőzés adatlapja: sportstatisztika.com

Friss hírek

május 31.

Köszönjük, Dodó!

Könnyed győzelemmel búcsúztatta a szezont és Hornyák Dórát a DVSC SCHAEFFLER. Kozármislenyben volt az utolsó tánc, ahol a jól megérdemelt bronzérmet is átvehették a játékosok. Tovább...

május 30.

Egy szép szezon zárása

Vasárnap, 18 órakor a 2025/26-os szezon utolsó mérkőzésén lép pályára a DVSC SCHAEFFLER, a Kozármisleny KA otthonában. Tovább...

május 24.

Szoros meccs, könnyes búcsú

Újabb szoros meccset játszottunk a Győrrel, de csak megnehezíteni tudtuk a sztárcsapat dolgát. A szezon végén visszavonuló Hornyák Dóra góllal és könnyekkel búcsúzott a Hódostól. Tovább...

május 23.

Hazai búcsú a Győr ellen

Mivel az utolsó két forduló minden mérkőzését egyidőben kell elkezdeni, így szokatlan időpontban, vasárnap 18 órakor fogadjuk a Győri Audi ETO KC csapatát a Hódosban. A telt ház garantált. Tovább...

május 16., 17:46

Nagyon közel volt a bravúr

Az első félidőben kiválóan játszott, a folytatásban pedig nagyot küzdött a DVSC SCHAEFFLER, így az utolsó pillanatig megvolt az esélye a győzelemre, de végül a Ferencváros nyert, egy góllal. Tovább...